Agnieszka Billewicz – Facylitacja, czyli as w rękawie podczas procesu projektowego
✏️ Edytowalne notatki z wykładu
📒 Notatki z wykładu w PDF
To, co wyżej, ale w formie zamkniętej :)
📒 Prezentacja w PDF
📓 Bonus - Q&A z Elementarz UX #2 w PDF - POBIERZ
O czym będzie:
W mojej karierze umiejętności facylitacyjne pomogły mi w niejednej sytuacji i często były powodem, dla którego mogłam usiąść przy stole, dostać awans czy przebić się przez tłum. Dlatego w czasie swojego Lighting Talk chciałabym przybliżyć temat facylitacji i odpowiedzieć na pytania takie jak:
☞ Czym jest facylitacja i jaka jest rola facylitatora na spotkaniach warsztatach, w procesie projektowym?
☞ Jak przeprowadzać efektywne spotkania?
☞ Przykładowe metody facylitacji (e.g.thinking hats, struktura ja-my-nas).
☞ Jak zbierać feedback po przeprowadzonych warsztatach, sesjach kokreacyjnych czy w czasie projektu?
☞ Skąd czerpać wiedzę o facylitacji? Polecane książki, eksperci i narzędzia.
Agnieszka Billewicz
Jestem Interaction designerem ze smykałką do analitycznego myślenia i pasją do niestandardowych metod projektowych. Po studiach Human-Computer Interaction w Szwecji, swoje pierwsze kroki w branży UX stawiałam w Londyńskim biurze Huge, a następnie w najsłynniejszej światowej agencji posługującej się design thinking - IDEO.
Obecnie pracuję jako Senior UX Designer we Wrocławskim biurze międzynarodowej agencji designersko-strategiczno-technologicznej Star. W czasie swojej kariery miałam okazję opublikować teksty naukowe, występować na konferencjach mówiąc o sztucznej inteligencji czy procesie warsztatowym i wygrać prestiżową nagrodę Interaction Design Award. Interesuję się technologią, przyszłością, budynkami, roślinami, kształtami i uczuciami. Nie interesują mnie długie nudne calle na Zoomie.